Sousedé plus

logo-cpr.jpg logo-dobromysl.jpg logo-sousede.jpg

Projekt Sousedé plus v Hodoníně


Centrum pro rodinu a sociální péči Hodonín založilo klub, jehož podstatou je vzájemná sousedská výpomoc, nesoucí název Sousedé plus CPR Hodonín. Klub je součástí celorepublikového projektu inspirovaného rakouskou a německou praxí.

„Já umím to a ty zas tohle"


SOUSEDÉ plus je dobrovolnický projekt, který podporuje vzájemnou sousedskou výpomoc a sounáležitost. Jeho hlavním cílem je zkvalitnění života ve stáří a prodloužení doby, kdy senioři mohou zůstávat ve svém přirozeném prostředí.

Členové klubů a spolků SOUSEDÉ plus, a nejedná se výhradně jen o seniory – projekt je mezigenerační, si navzájem pomáhají a podporují se. Každý něco umí a naopak každý někdy něco potřebuje.
Projektem chceme podpořit zejména seniory žijící v komunitách. S odchodem do důchodu člověk přece neztrácí schopnosti, vědomosti a dovednosti, které za celý svůj život získal. Může jimi být prospěšný ostatním, kteří je ocení a uvítají.


JAK TO FUNGUJE?


Každý člen klubu za sebe nabídne činnosti, které umí, oblasti, kde může pomoci ostatním, a na druhou stranu pojmenuje věci, činnosti, které by sám potřeboval. Platidlem je „1 hodina" – tyto hodiny se vyměňují uvnitř klubu mezi členy, ale lze je věnovat i lidem mimo spolek, kteří pomoc potřebují. Mimo tuto výměnu se klub pravidelně schází, vyměňuje si zkušenosti a podniká společné aktivity.


CHCI SE ZAPOJIT!


V případě zájmu o další informace či nabídky pomoci se můžete obrátit na:
Dobrovolnické centrum Dobromysl, Centrum pro rodinu a sociální péči,
Štefánikova 15, 695 01 Hodonín
Tel.: +420 606 702 360, e-mail: dobromysl (at) cprhodonin.cz
http://www.cprhodonin.cz
Více informací nalezne také: http://www.sousede-plus.cz/

logo_hodonin1.jpg jmk-logo.jpg

Činnost organizace je finančně podporována Městem Hodonínem a Jihomoravským krajem.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku23. srpen 2016
Hodnocení0.0 (0)
CalmCube2 CMS
Odběr novinekVytisknout stránku · Mapa stránek· Mobilní verze · © 2014 - 2018 Centrum pro rodinu Hodonín, z. s.