Půjčovna rehabilitačních a kompenzačních pomůcek

Cílem půjčovny je poskytování dlouhodobé podpory rodinám s dětmi s různými typy a stupni postižení.

Prostřednictvím půjčovny pomůcek chceme přispět k vytvoření podnětného prostředí pro děti se zdravotním postižením v domácím prostředí, v mateřské škole, základní škole nebo při volnočasových aktivitách.

Komu a jak slouží

Prostřednictvím půjčovny pomůcek bychom rádi pomohli dětem s handicapem v jejich rozvoji a to bez ohledu na finanční situaci rodin.

  • Didaktické pomůcky pomáhají zkvalitňovat výuku a výchovu dětí s postižením, slouží k rozvoji jemné a hrubé motoriky, k rozvoji smyslů, logického myšlení apod.
  • Rehabilitační a kompenzační pomůcky pomáhají dětem usnadňovat život v co možná nejběžnějších podmínkách, dopomáhají k integraci a jsou mnohdy velkým ulehčením pro celou rodinu dětí s těžkým zdravotním postižením.

Katalog pomůcek

Katalog obsahuje dvě části: didaktické pomůcky, rehabilitační a kompenzační pomůcky. Součástí katalogu jsou fotografie pomůcek a jejich popis. Katalog si je možné prohlédnout také v tištěné podobě v Dětském rehabilitačním stacionáři Vlaštovka (Anenská, Hodonín) nebo si vyžádat jeho kopii v elektronické podobě na CD.

f_pdf.png Katalog pomůcek k půjčení

Podmínky zapůjčení

Pronájem se provádí na základě písemné Smlouvy o zapůjčení pomůcky a hradí se podle aktuálního Ceníku. Součástí půjčovny je poradenství v oblasti rehabilitačních pomůcek a možnost vybrat z katalogu dodavatelů a výrobců vhodnou pomůcku.

f_pdf.png Smlouva o zapůjčení pomůcky a ceník

V případě zájmu o zapůjčení kompenzační pomůcky kontaktujte vedoucí Dětského rehabilitačního stacionáře Vlaštovka Mgr. Lenku Hřibovou, tel. 774 650 134.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku17. červenec 2014
Hodnocení5.0 (4)
CalmCube2 CMS
Odběr novinekVytisknout stránku· Mapa stránek· Mobilní verze · © 2014 - 2017 Centrum pro rodinu Hodonín, z. s.