Půjčovna rehabilitačních a kompenzačních pomůcek

Cílem půjčovny je poskytování dlouhodobé podpory rodinám s dětmi s různými typy a stupni postižení.

Prostřednictvím půjčovny pomůcek chceme přispět k vytvoření podnětného prostředí pro děti se zdravotním postižením v domácím prostředí, v mateřské škole, základní škole nebo při volnočasových aktivitách.

Komu a jak slouží

Prostřednictvím půjčovny pomůcek bychom rádi pomohli dětem s handicapem v jejich rozvoji a to bez ohledu na finanční situaci rodin.

  • Didaktické pomůcky pomáhají zkvalitňovat výuku a výchovu dětí s postižením, slouží k rozvoji jemné a hrubé motoriky, k rozvoji smyslů, logického myšlení apod.
  • Rehabilitační a kompenzační pomůcky pomáhají dětem usnadňovat život v co možná nejběžnějších podmínkách, dopomáhají k integraci a jsou mnohdy velkým ulehčením pro celou rodinu dětí s těžkým zdravotním postižením.

Katalog pomůcek

Katalog obsahuje dvě části: didaktické pomůcky, rehabilitační a kompenzační pomůcky. Součástí katalogu jsou fotografie pomůcek a jejich popis. Katalog si je možné prohlédnout také v tištěné podobě v Dětském rehabilitačním stacionáři Vlaštovka (Anenská, Hodonín) nebo si vyžádat jeho kopii v elektronické podobě na CD.

f_pdf.png Katalog pomůcek k půjčení

Podmínky zapůjčení

Pronájem se provádí na základě písemné Smlouvy o zapůjčení pomůcky a hradí se podle aktuálního Ceníku. Součástí půjčovny je poradenství v oblasti rehabilitačních pomůcek a možnost vybrat z katalogu dodavatelů a výrobců vhodnou pomůcku.

f_pdf.png Smlouva o zapůjčení pomůcky a ceník

V případě zájmu o zapůjčení kompenzační pomůcky kontaktujte vedoucí Dětského rehabilitačního stacionáře Vlaštovka Mgr. Lenku Tlachovou, tel. 774 650 134.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku17. červenec 2014
Hodnocení5.0 (4)
CalmCube2 CMS
Odběr novinekVytisknout stránku · Mapa stránek· Mobilní verze · © 2014 - 2018 Centrum pro rodinu Hodonín, z. s.